REGISTRACEPŘIHLÁŠENÍ

Recenze: Proteinové tyčinky Snickers, Mars a Bounty

Recenze: Proteinové tyčinky Snickers, Mars a Bounty

Tyčinky Snickers, Mars a BOUNTY jsou celosvětově známé a oblíbené. Mezi zdravé potraviny svým složením však vůbec nezapadají, o to víc je to problém pro lidi, co cvičí a nějakým způsobem si hlídají svůj jídelníček. Před časem však přišly na trh proteinové verze těchto tyčinek a my se na ně podíváme v dnešní recenzi! Na první pohled vypadají tyto proteinové tyčinky na chlup stejně jak jejich „neproteinové“ verze. Obal se od originálu liší pouze velkým nápisem „protein“ na čelní straně. Naopak velký rozdíl poznáte už při koupi ve vaší peněžence: Zatímco za klasickou verzi tyčinek necháte v obchodě přibližně 10 Kč, za verzi obohacenou o protein necháte zhruba 5x tolik.


Co se složení týče, tak zde je podle očekávání největší rozdíl právě v gramáži bílkovin obsažených v tyčinkách. Zatímco u originálních verzí tyčinek dosahuje množství bílkovin v jednom kusu přibližně 3 gramy, v proteinových verzích je to přibližně 19 gramů. U sacharidů (cukrů) je také patrný rozdíl, nicméně podle mého názoru je hodnota stále dost vysoká na to, aby se tyčinky daly považovat za nějakou fitness potravinu. Průměrně tyčinky obsahují 18g sacharidů, z čehož nadpoloviční většina tvoří cukry. Tuky jsou ve všech proteinových tyčinkách také zredukovány, a to přibližně o polovinu oproti originálním verzím.


Po rozbalení zjistíme, že na venek vypadají oba druhy tyčinek také téměř shodně. Obrovský rozdíl však poznáme při ochutnání – osobně pro mě byly proteinové tyčinky velkým zklamáním. Chuť mě přišla hodně unifikovaná a například mezi SNICKERS a MARS jsem téměř nepoznal rozdíl. U Bounty je rozdíl znatelný především v přidaném kokosu. Konzistence tyčinek byla hodně hutná, až bych to přirovnal ke žvýkačce.


Osobně mě tyto proteinové tyčinky vůbec nezaujaly, chuťově stály za starou belu a složení také není bůhví jak atraktivní. Myslím si, že za tu cenu se dají koupit mnohem lepší proteinové tyčinky. A když už dostane chuť na některou s těchto tyčinek, tak si ji prostě dejte. Svět se kvůli tomu nezboří, vy ušetříte pár korun a navíc si užijete mnohem lepší chuť a knozistenci.


Mars Protein Bar 57 g lze pořídít v českých e-shopech za cenu od 49 Kč do 59 Kč (Zdroj: Heureka.cz)Porovnat ceny >>
 


Doporučujeme každému z Vás vyzkoušet tyčinky SNICKERS, MARS, BOUNTY, třeba Vás chuť a konzistence proteinových tyčinek oslní. Jedná se totiž o náš názor a každý má jiné chuťové buňky. Copyright GetBig.cz © 2015

PartneřiO webuKontakt