REGISTRACEPŘIHLÁŠENÍ

Extrifit IsoBeef

Extrifit IsoBeef

V dnešní recenzi si rozebereme hovězí protein Isobeef od české firmy Extrifit.

První dojmy
Různých syrovátkových proteinů jsem už vyzkoušel spousty – od klasických CFM, přes hydrolyzáty až po izoláty. Tentokrát jsem se rozhodl vyzkoušet hydrolyzovaný hovězí izolát Isobeef od firmy Extrifit a to konkrétně v čokoládové příchuti. Vůči proteinu jsem měl jisté předsudky – většina hydrolyzovaných proteinů které jsem zkoušel měli nahořklou chuť na které jsem si nikdy moc nepochutnal a tak jsem něco podobného čekal i od Isobeefu.

Co se balení týče, tak vám protein dorazí v klasické pixle v oranžovo-černých barvách, které jsou pro firmu Extrifit typické. Samozřejmostí je 30g odměrka.

Složení
Jak již bylo zmíněno, jedná se o hydrolyzovanou hovězí bílkoviny, konkrétně tedy hovězí peptidya výrobce uvádí, že protein obsahuje 25% masové a 75% kosterní hovězí bílkoviny. Výrobce se také chlubí údajně nejvyšším obsahem masové bílkoviny ze všech produktů na trhu. Jelikož se jedná o hydrolyzát, tak je protein velmi rychle stravitelný (tudíž vhodný zejména po tréninku).Všechny protein jsou pak dochucovány pomocí stévie, případně sukralózy, doplněnou o aromata
a barviva.

Vlastní zkušenosti
Nyní přejde k hodnocení proteinu po stránce chuti, rozpustnosti, pěnivost a trávení v těle. Co se týče rozpustnosti, tak ta je na velmi dobré úrovni. Za celou dobu užívání jsem nezaznamenal v proteinu jedinou hrudku. S pěnivostí už je to ovšem (jak sám výrobce upozorňuje) horší. Zvýšenou pěnivost lze ovšem omluvit tím, že se jedná o hovězí protein a pěnivost je pro tyto typy proteinů charakteristická. Mnohdy pěna při míchání zabrala i půlku shakeru, ovšem stačí chvilku počkat a pěna je pryč. Mě se například osvědčila metoda rozmíchat protein v menším množství vody a pak dolít další vodou, tím se pěna jakoby spláchla.

Po stránce chuťové jsem čekal, že půjde opět o nějaký hořký nápoj jak jsem byl zvyklý z většiny hydrolyzátů. Ovšem tentokrát jsem se zmýlil. Isobeef v čokoládové příchuti má příjemně sladkou chuť s jakýmsi nádechem pravého kakaa. A s klidem na srdci můžu říct, že se jedná o nejlepší příchuť hydrolyzovaného proteinu jakou jsem kdy ochutnal.

Posledním bodem bude stravitelnost. Osobně jsem nezaznamenal žádné nadýmání, bublání ve střevech ani nic podobného takže nemám co vytknout.

Nutriční hodnoty
Ve 100 gramech proteinu nalezneme 89,6g bílkovin (z toho 100% je hovězí bílkovina), 3,9g sacharidů a 2,3g tuku. 10g glutaminu a cca 7g BCAA už je pak jen příjemnou maličkostí.

Závěrečné hodnocení
Ať jsem už měl předsudky jakékoliv, musím říct že Isobeef mě naprosto ohromil. Čekal jsem typickou nevábnou hořkou chuť, kterou známe z většiny hydrolyzátů, ovšem tento produkt chutná skvěle a všem komu jsem dával ochutnat mi to potvrdili. Jediné na co je potřeba se u toho proteinu připravit je zmíněná vyšší pěnivost. Myslím tedy, že všem kdo pokukují po nějakém tom hovězím proteinu mohu Isobeef s klidem na duši doporučit!

Extrifit IsoBeef 1000 g lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Copyright GetBig.cz © 2015

PartneřiO webuKontakt