REGISTRACEPŘIHLÁŠENÍ

Rozhovor s údajným majitelem Extrifitu Pavlem Vackem

Rozhovor s údajným majitelem Extrifitu Pavlem Vackem

Ahoj, pro tu menší skupinu lidí co tě neznají - mohl by si se představit?
Ahoj, jmenuju se Pavel Vacek, kulturistice se věnuji od 15-ti let, za tu dobu jsem prošel reprezentací jak ve federaci IFBB, tak NABBA. Mezi moje největší úspěchy patří třetí místo na MČR za Tomášem Burešem a Tomášem Kašparem, vítězství na několika pohárovkách vč. Absolutek na Promil Cupu, v Čelákovicích a 2. místo na MS NABBA a 3. místo na Mr. Universe. V současnosti cvičím 4-5 týdně jen tak. Abych neshnil. Toliko k minulosti. O současnosti se asi budeme ještě bavit.

Většina lidí tě považuje za majitele Extrifitu. Můžeš nám objasnit jak to tedy ve skutečnosti je a co je náplní tvé práce?
Ano, setkávám se s tím, ale není to tak. Bohužel pro mě a můj bankovní účet, bohudík pro všechny ostatní. Upřímně, nikdy bych nezvládl a neuměl to, co umí a zvládá majitel Extrifitu mgr. František Nádvorník, se kterým mě pojí mnohaleté přátelství dalece přesahující vznik a rámec Extrifitu. On je nezpochybnitelný šéf a já pro něj rád pracuji jako PR manager Extrifitu. Což znamená, že mám na starosti mediální stránku Extrifitu, nejrůznější promo akce, které tvořím a vymýšlím. Zároveň se starám o kompletní sponzoring našich lidí a beru v patrnosti další případné talenty. Jsem současně i předsedou Extrifit Clubu, což je úspěšný soutěžní oddíl, šéfredaktor Extrifit.cz a všeobecně se starám o to, co o Extrifitu čteš, nebo vidíš. Je to skvělá práce, která mě baví a evidentně nese výsledky. Každopádně by všechna ta práce byla málo platná, pokud by to nebylo podepřeno skvělými produkty.

Prozradíš nám co extrifit plánuje za novinky?
Ty novinky, které přijdou za delší čas neprozradím, protože konkurence je bdělá. Ale budou to skvělé, neváhám říct, že přelomové věci. Ale v nejbližší době uvedeme na trh nejrůznější kaše, palačinky apod.. To je segment, který ještě nemáme. A právě teď vychází protein pro Vegany, který doplnil naše portfolio proteinů.

Mohl by jsi nám přiblížit pocity ze soutěže v Las Vegas, kterou jsi absolvoval s Vojtou?
V první řadě převládá nadšení a radost z toho, že jsem tam mohl být. Vždycky jsem tam chtěl být. Nejdříve jako závodník, což, ehmm, jaksi nevyšlo, později už aspoň jako divák. A konečně se to povedlo. Ty myšlenky a pocity si ještě musí sednout, ale jedno je jisté, nic lepšího ve světě kulturistiky není. Zároveň mi to vyjasnilo nějaké okolnosti. Olympia je pořád o svalech, o těch největších borcích a ostatní kategorie jim dělají křoví. Když se tedy mluví o Olympii Physique, jakože rovnocenné soutěži s Open, tak to tak určitě není. Titul sice má Olympia v názvu, ale ta soutěž samotná se vůbec nekoná v místě té „pravé“ Olympie, nýbrž na podiu na Expu, které je úplně jinde ve městě s ubohou diváckou kulisou. Naživo je Mr. Olympia úplně něco jiného, než v přenosu. To platí i o samotných borcích na podiu, kteří ve vás zanechají zcela jiné pocity, než pak třeba při pozorování fotek. Město jako takové je hodně velká divočina, která určitě stojí za návštěvu. Určitě o celé té akci napíšu článek, protože bych mohl odpovídat ještě hodinu.

Jaké to bylo po stránce služeb pro závodníky, měli něco nadstandardního nebo jste si vše zařizovali sami?
Z nadstandardních věcí oproti nějakým dobrým soutěžím bych považoval zaplacení letenky v obou směrech, ubytování a diety na den. Tuším, že Vojta dostal od pořadatelů 400 dolarů. Ale vše je podložené smlouvou, takže oni zase mají povinnosti, které nemůžou ignorovat. Tahle profesionalita se mi moc líbila. Když mají být pro fanoušky, tak tam prostě budou a naopak, do rozcvičovny se třeba nedostala ani myš, aby je nikdo nerozptyloval a nerušil s fotkama atd.. Jinak zajištěné jídlo bez soli, tuku a podobně, je už celkem standardem na všech profi soutěžích.

Jak se k sobě chovají profici na Olympii?
Jak kteří. Ale většinou přátelsky. V rozcvičovně spolu kafrali, chechtali se, vybírali mezi sebou na zmrzlinu a pak jeden z nich ji šel koupit a tak podobně. Ale Shawn Rhoden i tam vypadal, že chrápe, stejně jako na podiu, arabové se moc nebaví, ale těžko říct, jestli kvůli tomu, že neumí anglicky, nebo to má jiný důvod. Phil Heath tam taky jen prolítne, nikoho si nevšímá, ale on se prý takhle soustředí běžně. Dokonce tam jezdí 14 dní předem, formu kontroluje každou hodinu a je uzavřený a soustředěný. Po soutěži je ale úplně v pohodě. Však taky kdo by nebyl, když vyhraje deset míčů, že jo?

Jak je vnímá kulturistika v USA o proti Evropě?
To nevím, to bych tam musel bydlet, abych to mohl posoudit. Rozhodně jsou tam lepší posilovny, kde cvičí nejrůznější sorta lidí. Ty fitka jsou fakt mega.

Myslíš si že je dexter Jackson opravdu nesmrtelný?
Jo, to je Highlander.

Dnes se hodně lidí vymlouvá na genetiku atp. jaký je tvůj názor na tohle téma?
Lidi se odjakživa vymlouvají na kdeco. Genetika v kulturistice je co? Když ti to roste, ale nedokážeš držet dietu, tak ti je genetika k prdu. To samý, když budeš línej jak prase. Nebo nebudeš mít koruny, nebo je mít budeš a utratíš je za blbosti… Geneticky skvěle vybavených borců je plno, dokonce i v našem teamu jsme je měli. Ale už nejsou ani tam, natož mezi profíkama. Kdežto jak Koritenský, tak Šádek jsou a přesto to nejsou kdovíjací genetičtí zázraci. Kulturistika je o mnoha faktorech a genetika je pouze jedním z nich.

V čem je největší rozdíl v kulturistice tvého mládí a současnosti?
V možnostech. Dnes je hromada prachů mezi mladými, jsou mnohem lepší doplňky, posilovny, více kvalitního jídla, více informací. To vše dohromady dělá větší svaly. A já jsem rád, že tomu tak je. Když jsem se připravoval na soutěž, nějaký kuřecí prsa nebyly k sehnání. Buď celé kuře, nebo nic. A vyhoď ¾ kuřete. Taky dieta byla o dost tvrdší, protože neexistovaly jídla bez cukru, kterými si to lze dnes zpestřit. Kecy, že za mě byla kulturistika lepší, estetičtější a tak, jsou dány tím, že kulturisti prostě měli míň svalů. Ale to je vývoj, nelze penalizovat někoho, kdo přijde na soutěž větší, tvrdší a vyrýsovanější. I teď o víkendu lidi pořádně bučeli, když byl Roelly šestý. Takže se to sune dopředu a pak je jasné, že při těch kilech se zvětšují i pasy. Ale já vnímám rozdíly spíš mezi mnou jako juniorem a momentálními juniory, protože „moje“ doba kulturistiky, je ta současná, které dominují čtyřicátníci a na ně se tlačí mladší kluci. Ale platí, že dneska jsou junioři mnohem lepší, než byli chlapi za mě. Na druhou stranu, dnes se o mnoho víc brečí a stěžuje si. Ale to je v celé společnosti.

Hodně lidí čte a baví se u tvých článků, které jsou opravdu zajímavé. Jak je vnímáš ty ?
Ty články, nebo ty lidi? No jak je vnímám…. Jsem rád, že je někdo čte a jsem rád, že mi to ještě trochu zapaluje, abych je mohl psát. Snad mi to ještě nějaký pátek vydrží a doufám, že mě nebudou brát jako starýho prďolu, co rozdává nějaký moudra. Uvnitř se cítím ještě jako nějakej pošuk, co dělá tu kulturistiku.
Jak ti šla závodní kulturistika? Neplánuješ někdy návrat zpět na prkna?
Tak šla mi dle těch výsledků slušně. Myslím, teda. To musí posoudit jiní. Trochu jsem měl smůlu, že když jsem soutěžil v IFBB, nebyla kat. do 100 kg, kde bych mohl útočit formou a tvrdostí svalových skupin, což byly moje přednosti. Návrat jsem zvažoval do téhle Olympie. Kevin Levrone mě z toho rychle vyléčil. Čímž se rozhodně nechci srovnávat s touhle legendou, proboha. Ale v principu je to stejné. Já nemám nejmenší chuť koukat na svoje fotky ze soutěže, kde jsem horší a horší a číst komentáře, že na svůj věk to sice jde, ale…. Takže si vystačím s tím, že mi lidi říkají, že na svůj věk to vypadá dobře, ale bez toho ale. 

Děkujeme ti za rozhovor, chtěl by si něco vzkázat čtenářům webu ?
No, že asi nemají moc co na práci, když si čtou rozhovor zrovna se mnou.

Extrifit AGREZZ 416 g lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Rozhovor ve spolupráci s
Czech Bodybuilding - Official

Copyright GetBig.cz © 2015

PartneřiO webuKontakt