REGISTRACEPŘIHLÁŠENÍ

Rozhovor s Karolínou Děrglovou

Rozhovor s Karolínou Děrglovou

Ahoj, mohla by si se čtenářům webu představit ?
Zdravím všechny čtenáře. Jmenuji se Karolína Děrglová, je mi čerstvých 18 let, jsem z Olomouce, studuji na gymnáziu a věnuji se powerliftingu.

Všiml jsem si teď tvého výkonu, kdy si při váze 66kg zvedla 155kg na mrtvý tah. Jedná se o tvůj dosavadní rekord, nebo máš i lepší výsledek?
155 kg je zatím moje maximum, které bohužel ani nebylo dle pravidel powerliftingu uznatelné. Na závodech mám zapsaných 150 kg, které jsem zvedla ještě před 18. narozeninami. Ale cítím, že se pořád zlepšuji, a myslím, že 160 kg je v dohledu.

Máš nějaký sen, který by si chtěla splnit, co se týče powerliftingu?
Nevím, jestli to považuji za sen nebo spíš cíl, ale v budoucnu bych se chtěla dostat ke 200 kg na mrtvý tah. Jinak je pro mě nejdůležitější, aby mě ten sport bavil a nezpůsobit si ním nějaké zdravotní problémy nebo větší zranění.

Tvůj dosavadní rekord na mrtvý tah už vím, pochlub se nám ještě dalšími výsledky.
Jediné co stojí za zmínku je dřep, v něm mám maximálku 140 kg, ale bohužel jen na tréninku, na závodech mám zapsáno 130 kg. Zrovna dřep je pokaždé jiný, někdy sedne perfektně a jindy stěží dřepuju 90 kg. Jinak benchpress ani nezmiňuji, to je moje noční můra.

Jak si se vůbec dostala k posilování ?
Začalo to klasicky nespokojeností se svou postavou. Chtěla jsem zhubnout pár kil, tak jsem začala něco dělat. Nejdřív jsem cvičila doma převážně s vlastní váhou. Ze začátku to šlo docela rychle, takže za půl roku hladovění a dělání sed-lehů se z tlusté holky stala vyhublá, s čímž jsem zase nebyla spokojená. Chtěla jsem svaly, v té době jsem se rozhodla začít chodit do fitka, ale neměla jsem moc znalostí, takže jsem cvičila naprosto nesmyslně. Až časem, když jsem se začala více vzdělávat, jsem začala cvičit komplexní vícekloubové cviky, což mě chytlo a zjišťovala jsem, že se mi docela rychle rozvíjí síla. A tak jsem se našla ve zvedání velkých vah.

Jak vypadá tvůj tréninkový den co se týče suplementace ?
Suplementaci nějak extrémně neřeším. Nejdůležitější je kvalitní multivitamín a multiminerál, dále používám omega 3 a nějaké minerály ještě zvlášť. Po tréninku dávám většinou protein. Jinak v průběhu dne popíjím BCAA, protože mi chutnají. :D Příležitostně pak nějaký nakopávač.

Na jaké další závody se právě připravuješ ?
Právě teď si dávám chvilku oddychu, ale co nevidět začnu přípravu na podzimní závody. Hlavním cílem je Mistrovství světa GPC v Srbsku, které se koná v září, v říjnu potom plánuji Karpatský pohár v Polsku a Mistrovství světa WUAP v Německu, uvidíme, jestli vyjdou všechny z těchto závodů. Jinak se chci tento rok zúčastnit ještě pár pohárovek.

Děkujeme ti za rozhovor a přejeme ti, ať se ti ještě více daří !
Já děkuji, že jste měli zájem o rozhovor. Hodně štěstí do budoucna!

PROM-IN Essential Pure CFM 80% 2250 g lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Copyright GetBig.cz © 2015

PartneřiO webuKontakt