REGISTRACEPŘIHLÁŠENÍ

Rozhovor s Kamilem Dušejovským, přezdívaným KAMFIT

Rozhovor s Kamilem Dušejovským, přezdívaným KAMFIT

Ahoj Kamile, můžeš se nám a čtenářům představit?

Ahoj kamarádi,

je mi krásných 24 let. Pocházím z Prahy 8, kde jsem žil až do svých 21 let. Vystudoval jsem Technické Lyceum na SPŠ ST Panské. Poté jsem se vydal na matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy, kde jsem studoval obecnou matematiku, která mě vždy neskutečně bavila! Došel jsem do druhého ročníku studia, kde jsem začal váhat. Je klasická cesta životem (vystudovat vysokou a stát se zaměstnancem), kterou nám všichni cpou do hlavy, je to co mě opravdu udělá šťastným?

Proto jsem se ve 21 letech rozhodl podívat do Ameriky a zjistit jak to tam chodí. Tento krok pro mě byl velmi zásadní, protože jsem se osamostatnil. To mi dodalo hrozně motivace něco v životě dokázat! Ve 22 letech jsem založil svou první firmu zabývající se online prodejem. Od té doby se plně věnuji podnikání a už si ani nedovedu představit vystudovat školu, jen abych mohl pro někoho pracovat!

 

Žiješ v USA, co tě vedlo se přestěhovat zrovna do USA, jednalo se o tvůj celoživotní sen?

Podívat se do Ameriky mě vždy lákalo, koukal jsem na Americké filmy, hrál jsem americký fotbal v Čechách, koukal jsem na Youtube videa od amerických youtuberů a vždy jsem jim záviděl, to co jsme v Čechách neměli. Například jsem Američanům záviděl, jak moc se zaměřují na sport na středních a vysokých školách.

Nevím jestli to je náhoda nebo osud, ale před rokem jsem našel hodně starou fotku kde mám na triku napsáno AMERICAN :D.
Bez názvu-1
 

Nedávno si absolvoval se svojí snoubenkou závody NPC Salt City Showdown, kde si získal 4 medaile. Jaké si měl po závodech pocity a jaká byla atmosféra na závodech?

Celý ten soutěžní den jsem byl hrozně šťastný (pravděpodobně kvůli počtu sacharidů, které jsem snědl přes noc a jedl celý den :D ). Takže soutěž jsem si neskutečně užil, což se hodně projevilo v kategorii Mens Physique, kde se hodnotí takzvaná stage presence. Jakým způsobem vystupujete na pódiu. Po závodě jsem se bavil s komisí a všichni mě za to chválili jakou dobrou náladu jsem do každé z mých 4 kategorií přinesl :D.

Po závodě jsem byl nesmírně šťastný, protože já i moje snoubenka Amie jsme si odnesli 1. místa z Bikiny a Mens Physique, kde jsme byli minulý rok 3. a více méně jsme soupeřili se stejnými soutěžícími, kteří nás porazili minulý rok.

Atmosféra byla neskutečná! Ve stejný den jsme měli NPC amatérskou a IFBB profesionální soutěž. Pro ty co neviděli, koukněte na youtube.com/kamfit24, kde můžete vidět záznam Live streamu, kde uvidíte back stage i pódio.

Bez názvu-2

 

Máš představu na jaké další závody se chcete připravovat?

V současné době si dávám pauzu na regeneraci, protože moje tělo si prošlo doslova peklem poslední týden před soutěží. ze čtvrtka na pátek jsem shodil 10 kg, které jsem poté z pátku na sobotu zpět nabral. Protože jsem musel dodržet váhový limit na pátečním check in.

Já i Amie jsme se kvalifikovali na celostátní NPC soutěž, takže jestli se rozhodneme pokračovat v soutěžení tak příští rok nás bude čekat jedna z celostátních NPC soutěží.

 

Můžeš nám prozradit, kde jste se s přítelkyní seznámili? Jedná se o lásku z posilovny?

S Amie jsme se prvně našli v Utahu na seznamovací aplikaci Tinder, kterou tu v Americe má snad úplně každý svobodný, někdy i nesvobodný člověk :(. Celé léto jsme se snažili sejít, ale nakonec nám to nevyšlo a já se odstěhoval do jiného státu a Amie jela na semestr do Austrálie. Nevím, jestli to je náhoda nebo osud, ale oba jsme byli nadšení do fitness a oba jsme skrytě chtěli závodit. Po půl roce co jsem se odstěhoval, jsem se musel vrátit do Utahu na obchodní schůzku a zrovna jsem narazil na instagramu na popisek pod fotkou od Amie se kterým jsem se velmi zosobnil. Začali jsme znovu mluvit a hned jakmile jsem přistál v Utahu zašli jsme do posilovny :D. Opravdu, naše první schůzka byla v posilovně :D. Takže více méně se jedná o lásku z posilovny :D.

 

Podařilo se ti někdy na závodech či v posilovně potkat nějakou osobnost ze světa fitness?

V posilovně, jelikož často chodím do Golds, Venice jsem potkal Arnolda, se kterým jsem prohodil pár slov, ale pak na mě začal mluvit německy a já se zakoktal, protože němčinu jsem měl na střední. Odešel se slovy: “ Já myslel, že všichni v Evropě mluví německy!".

Poté jsem tam také potkal: 50 Centa, Sylvester Stallone, Jean-Claude Van Damme, Dexter Jackson, Calum Von Moger, Steve Cook, Rich Piana, Phil Heath a spoustu známých osobností ze světa fitness a kulturistiky.

 

Je mentalita v USA v posilovnách jiná, než u nás?

Jsou tu některé Hard-Core posilovny, které vás donutí makat! Potom tu, ale také jsou komerční posilovny, kterým jde jen o to aby jste se nedostali moc do formy a náhodou nepřestali platit za trenéry a lekce. Dokonce je tu řetězec, který rozdává za odměnu jednou týdně pizzu.

Jinak posilovny jako Golds Gym ve Venice, Barbell Brigade, Metroflex jsou neskutečně motivující a potkáte tam skvělé lidi!
Bez názvu-4

 

Co se týká suplementů v USA, používáš převážně známé značky, nebo vyhledáváš i nějaké pro náš trh ne moc známe značky?

Popravdě když nejsem v přípravě tak používám více méně jen nakopávače a většinou rád zkouším nové a nové značky :D. Asi bych se měl držet rady: If its not broken, dont fix it!. Ale mě to prostě nedá! Občas si také koupím kreatin a jakýkoliv monohydrát 3-5g denně. Protein mám, ale používám ho teď jen na ochucení vloček :D.

 

Pojďme k tobě a cvičení. Můžeš nám nastínit, jaké jsou tvé maximální výkony na dřep, mrtvý tah a bench press?

Popravdě, od té doby co jsem se odstěhoval do USA, už se o maximální váhy nestarám. Dříve jsem si přesně zapisoval kolik mám příště zvednout. Hlavně protože jsem byl motivován americkým fotbalem, kde jsem se snažil být nejsilnější a nejvýbušnější.

Nyní se snažím hlavně cviky procítit a udržet si perfektní techniku.

Bench: 150kg

Dřep: 220kg

Mrtvý tah: 240kg

Jelikož jsem byl v poslední soutěži úspěšnější v Mens Physique, tak maximálky na nohy tuto off season nepřekonám, ale budu se soustředit na vršek těla a bench půjde nahoru! To neznamená, že nebudu cvičit nohy! To je prostě základ.

 

Patříš mezi typ lidí co občas zhřeší ve svém jídelníčku? Zařazuješ cheatday a co patří mezi tvé nejoblíbenější pochoutky?

Cheat day nezařazuji, spíše tomu říkám refeed a používám to jen když už mi s prominutím jeb* a potřebuji kalorie!

Tohle je jedna ze stránek kulturistiky, která je ještě celkem zakrytá a hodně závodníků si vytvoří stravovací poruchy. Přežírání po soutěži, přežírání v dietě. Pak nastane tvrdá dieta a pak zase přežrání a takhle se to jede v kolečku. Toto je podle mě jedna z černých stránek kulturistiky. Sám se přiznám že s tímto mám problém a po soutěži jsem to přehnal. Rapidní hubnutí a nabírání je také špatné pro naše tělo a taky jsem bohužel svoje tělo tímto nechal projít.

 

Jak vypadá tvůj netréninkový den? Stíháš se věnovat i jiným koníčkům než posilování?

V přípravě na soutěž sem byl rád, že žiji a všechna energie šla na trénink, práci a youtube.

Natáčení se stal novým koníčkem, protože mě to neskutečně baví.

Zkoukněte youtube.com/akfitjourney, kde máme s Amie vlogy z cestování a super záběry z dronu.

Teď už se vzpamatovávám a už mám naplánované cestování. Také si dávám za cíl naučit se tento rok se svými 100 kg surfovat :D.

 

Jaké máš plány do budoucna, chtěl by si se vrátit do ČR nebo chceš zůstat v USA napořád?

Do ČR už jezdím jen navštívit, USA je můj nový domov. Hodně lidí se mě ptá kdy budeme s Amie v Čechách. Bude to ke konci roku, kolem Vánoc.

 

Děkujeme ti, za rozhovor. Chtěli bychom ti popřát, ať se ti daří. Chtěl by si něco vzkázat čtenářům webu ?

Já děkuji vám, rád si občas procvičím češtinu. Omlouvám se za sloh a pravopis! Je to každým rokem v USA horší :(.

Děkuji všem co se dočetli až sem! Věřte ve svoje sny! Po dočtení tohoto článku si napište na papír jednu věc co dneska uděláte nebo změníte aby jste se přiblížili ke svému Snu!

Kamil

Copyright GetBig.cz © 2015

PartneřiO webuKontakt