REGISTRACEPŘIHLÁŠENÍ

Rychlé energy kuličky z mandlového másla

Rychlé energy kuličky z mandlového másla

Ať na mě koukalo z instagramových profilů jakékoliv oříškové máslo, vždycky jsem na něj dostala chuť. Pokaždé jsem přemítala, jak musí být lahodné, jemné a nasládlé a moc se mi líbila jeho tekutá konzistence.

Jednoho dne jsem se rozhodla si nějaké objednat – volba padla na arašídové od MyProtein a hned na celý kyblíček (protože Kačka prostě netroškaří, že jo :D). Můj pohled po tom, co jsem si dala plnou lžíci másla do pusy, musel být k nezaplacení. Byla jsem hrozně zklamaná, protože bylo tuhé, zalepilo mi ihned celou pusu a nechutnalo vůbec sladce, jen prostě obyčejně arašídově, a tak jsem si řekla, že to s oříškovými másly vzdám, ale potom, co jsem uviděla tohle mandlové od Prom-Inu, jsem si řekla, že jim dám ještě (poslední) šanci.

No a dobře, že jsem udělala. Mandlové je přece jenom trošičku sladší a jemnější, takže jsem si ho začala dávat do ovesných kaší (kde chutná výborně!) a rozhodla jsem se s ním vytvořit i tyhle energy kuličky, které zvládne každý, a které jsou hotové raz dva!

Příště je možná vyzkouším i s tím arašídovým krasavcem, a kdo ví do budoucna, jestli těm máslům ještě nepřijdu na chuť. J

No a jaké jsou vaše zkušenosti s oříškovými másly? Nebojte se ozvat do komentářů!

Ingredience zhruba na 10 kuliček:
- 2 lžíce mandlového másla (můžeme použít i máslo z jiných oříšků J)
- 1 lžíce kokosu1 lžíce chia semínek -
- 1 lžička bílého jogurtu10 brusinek/rozinek/kousků datlí
+ popř. kokos, kakao nebo kousky oříšků na obalení kuliček

+ popř. kokos, kakao nebo kousky oříšků na obalení kuliček
IMG_3152

Postup:

Příprava těchto kuliček je velmi jednoduchá a rychlá – v míse si smícháme všechny ingredience kromě brusinek (popř. jiného sušeného ovoce). Vznikne nám lepivé těstíčko, ze kterého si uždibneme kousek a vyválíme z něj kuličku, do jejíhož středu vtlačíme námi zvolené ovoce. Takto připravíme zhruba 10 kuliček, které pak můžeme obalit v kakau, kokosu nebo kouscích oříšků. Kuličky jsou výživné, zasytí a ovoce veprostřed jim dodává jemnou, nasládlou chuť.

IMG_3141
IMG_3150
IMG_3149
IMG_3148

Dobrou chuť vám přeje
Kačí z blogu katefit29.blogspot.cz

Copyright GetBig.cz © 2015

PartneřiO webuKontakt