REGISTRACEPŘIHLÁŠENÍ

Recept na ovesný koláč s jablky a vanilkovým přelivem

Recept na ovesný koláč s jablky a vanilkovým přelivem

Minulý pátek jsme měly s mamkou svátek, a tak jsem si říkala, že by bylo fajn nám udělat něco dobrého k zakousnutí. Tak jsem tak přemýšlela, a protože jsme měli doma hodně jablek, rozhodla jsem se tvořit právě s nimi. Co nakonec vzniklo? Tenhle úžasný ovesný koláč s jablky a vanilkovou peřinkou, který zvládne i úplný začátečník nebo i třeba týpek, který chce překvapit svou přítelkyní něčím dobrým a zároveň ví, že si jeho “slečna drží linii”. Pojďme rovnou na to!

img_2484

Nejdříve začneme surovinami. Na tento koláč budeme potřebovat:
- Krusta:
- 1 hrnek ovesných vloček
- 1 hrnek strouhaného kokosu
- 4 lžičky chia semínek
- 1 lžička skořice
- 1 lžíce kokosového cukru
- Jablková náplň:
- 3 jablka nakrájené na kousíčky
- Šťáva z ½ citrónu (volitelné)
- 2 lžičky skořice
- Vanilková náplň:
- 1 vanilkový pudink + 500ml mléka (krém bude tekutější, když dáte mléka méně, lépe ztuhne)
- 1 vanička odtučněného tvarohu
- 1 lžíce kokosového cukru
+ Můžeme přidat vlašské oříšky, brusinky nebo cokoliv, co máme rádi. :) Koláč je nahoře posypán kokosem a vlašskými oříšky.

img_2451

img_2454 img_2455

Začneme tím, že si přichystáme krustu. Smícháme si vločky a kosos se skořicí. Tuto směs pak přetransformujeme do pánve a pražíme, dokud nebude kokos krásně hnědý.

Praženou směs pak dáme zpátky do mísy a do té samé pánve, kde jsme vločky a kosos pražili, přidáme jablka nakrájená na kostičky, zakápneme šťávou z citrónu a zasypeme skořicí. K jablkům pak přilejeme vodu tak, aby byla zhruba do půlky ponořená a vaříme tak dlouho, než se voda odpaří. To nám zabere zhruba tolik času, co příprava krusty.

img_2457

Nyní si předehřejeme troubu na 160°C. Praženou směs rozmixujeme a přidáme k ní chia pastu, kterou vytvoříme smícháním 4 lžiček chia a vody v jiné mističce. Přidáme ½ hrnku vody a 1 lžíci kokosového cukru. Rukama vypracujeme parádní těsto a to pak vtlačíme do pečícím papírem vystlané dortové formy. Pečeme zhruba 10 minutek.

img_2462

Jakmile je korpus upečený, navrstvíme na něj jablka, ze kterých jsme vyvařili vodu. Ty jsou měkká a sladoučká.

img_2464

Nyní si přichystáme pudink podle instrukcí na obale, akorát do něj nepřidáváme žádný cukr. Jakmile je hotov, přidáme vaničku odtučněného tvarohu a 1 lžící kokosového cukru. Pořádně promícháme a výslednou směs pak nalijeme na jablka, hezky uhladíme.

 

img_2465 img_2480 img_2481 img_2484

Dobrou chuť vám přeje KATEFIT29


Copyright GetBig.cz © 2015

PartneřiO webuKontakt