REGISTRACEPŘIHLÁŠENÍ

Ovesný tvarohový štrúdl z 5 ingrediencí

Ovesný tvarohový štrúdl z 5 ingrediencí

Dneska si ukážeme recept na tento jednoduchý a rychlý tvarohový štrúdl z ovesných vloček, na který budeme potřebovat pouze 5 ingrediencí.

Jestliže milujete tvaroh v dezertech tak jako já, určitě by vám neměl utéct, protože je to taková klasika k čaji nebo kávě, která se hodí k sychravému, zimnímu počasí a rozhodně překvapí i kdejakou návštěvu. :) Takže pojďme na to!

IMG_2277

Ingredience, které budeme potřebovat:
Na těsto:
● 200g namletých ovesných vloček (+ špaldovou mouku na vyválení)
● 120g bílého jogurtu
● 1 vajíčko (+ na potření)

Na náplň:
● 1 vaničku nízkotučného tvarohu
● 2 lžíce medu (ti, co moc nesladí, ocení!)

Postup:
V misce si smícháme vajíčko s jogurtem a přidáme namleté vločky. Vytvoříme lepivější, mokřejší těstíčko, které uložíme na chvilinku do ledničky, aby se všechny ingredience krásně propojily a těstíčko se tak stalo tvárné.

Mezitím, co je těstíčko v lednici, si připravíme tvarohovou plnku. Tu vytvoříme velmi jednoduše - tvaroh si v další misce rozmícháme s medem, a aby byla opravdu jemná a nebyly v ní hrudky, můžeme prošlehat šlehačem.

Jakmile máme hotovo, vyndáme si těstíčko z lednice, dáme ho na pomoučený vál a jdeme vytvářet štrúdl.

Těsto si nejprve trochu prohněteme, aby se zahřálo a lépe se s ním pracovalo, potom začneme válet. Nejprve nemusí být těsto nijak slabé, budeme z něj totiž dělat obdélník, který nám pomůže s vyválením potřebného tvaru na štrúdl.
Všechny 4 strany placky si přehneme dovnitř tak, aby když ji pak otočíme, vznikl obdélník. Ten pak už hravě válíme do všech stran, těsto otáčíme, aby nám šla práce lépe.Jakmile dostaneme požadovanou tloušťku, namažeme těsto tvarohem a zarolujeme, jak jsme zvyklí. Mně to vůbec nejde, takže mi z toho vyjde vždycky takový miništrúdlík, ale věřím, že vy jste šikovní, a že vám to půjde!No a teďka už jen strčíme pomazaný štrúdl do vyhřáté trouby a pečeme 30 minut při 190°C.

Krásný nový rok a úspěšný start vám přeje KATEFIT29
Dobrou chuť!

Scitec 100% Whey Protein Professional 2350 g lze pořídít v českých e-shopech za cenu od 999Kč do 1550Kč (Zdroj: Heureka.cz ) Porovnat ceny >>
 

Copyright GetBig.cz © 2015

PartneřiO webuKontakt