REGISTRACEPŘIHLÁŠENÍ

5 sparing partnerů, s nimiž cvičit rozhodně nechcete

5 sparing partnerů, s nimiž cvičit rozhodně nechcete

Sparing partner je pro mnohé milovníky posilování nedílnou součástí jejich cvičebního plánu. Osoba, která vás jistí při zvedání vyšších vah, přináší rady do cvičení a je celkově motivujícím článkem tréninku.
Při výběru sparing partnera však buďte dostatečně obezřetní. Stejně, jako vám tato osoba může pomoci ve fyzickém rozvoji, může ho také nemile degradovat. Aby k tomu nedošlo, přinášíme vám pět odlišných typů sparing partnerů, jimž se pokuste co největším obloukem vyhnout.


Pomocník s dokonalou postavou

Váš sparing partner by měl vypadat tak, jako vy, a to nejenom vzhledem, ale i fyzickými proporcemi. Ideální volbou rozhodně nebude pomocník s perfektním a vyrýsovaným tělem, vedle něhož se budete cítit potupně a na druhé koleji.

Spojení vás samotných a sparing partnera musí probíhat na úrovni celkové zdatnosti a cvičebních možností, aby vás posilování skutečně bavilo a posunulo o kus dopředu.

Nenechte se ponižovat, ale motivovat

Nevhodným kandidátem na sparing partnera je také člověk, který bude neustále snižovat vaše šance. Posilovnu byste jistě neměli navštěvovat s někým, kdo se bude vysmívat vašim aktuálním výkonům, formě, vzhledu a celkové stavbě těla.

Sparing partner je zároveň motivátorem a výše uvedené chování by vás od cvičení, potažmo posilování určitě velice rychle odradilo.

Je kamarád zrovna tou nejlepší volbou?

Na počátku všeho tomu tak může být. Ani jeden z vás nespadá do žádného modelu zmíněného sparing partnera a přesto si nemusíte zcela dobře rozumět. U blízkých přátel totiž čas od času dochází k tzv. pře-motivování, kdy postupně odpadá jakákoliv podpora a vaše návštěvy fitness centra připomínají spíše pokec v hospodě.

Vyhněte se rádoby znalcům

Jestliže se chcete posilování věnovat dlouhodobě, měli byste mít u sebe někoho znalého této věci, ať už jde o provádění cviků či samotnou životosprávu. Z toho jednoznačně vyplývá, zavrhněte sparing partnery, jež na první pohled vypadají jako odborníci na slovo vzatí. Ti vám do hlavy zarývají špatné postupy a informace, které mohou v horším případě poškodit celé tělo.

Doslova vojenský výcvik

Ano, sparing partner by vás měl pohánět neustále kupředu, neznamená to však jít cestou přes mrtvoly. Jistě jste si mohli kolem sebe povšimnout lidí, kteří při pomoci druhému vydávají hlasité zvuky a pokřiky.

To někoho může trochu nakopnout při dokončování série, obecně je ale prokázáno, že tyto rázné a hlasité výkřiky mysl vnímá negativně, což se projeví také na průběhu posledního cviku. Proto se přehnanému drilu zkuste raději vyhnout.

MyProtein Impact Whey Protein 2500 g lze pořídít v českých e-shopech za cenu od 699  Kč (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>


Copyright GetBig.cz © 2015

PartneřiO webuKontakt