REGISTRACEPŘIHLÁŠENÍ

7 největších legend kulturistiky

7 největších legend kulturistiky

Kulturistika má stejně, jako jiné oblasti sportu několik legend světového formátu, jejichž muskulatury utkvěly v myslích mnohých milovníků posilování. A my vám právě nyní přinášíme stručné informace o sedmi největších přebornících tohoto sportovního odvětví. 

Arnold Schwarzenegger

Slavného „Arnieho“ jistě není třeba zdlouhavě představovat. Nejúspěšnější kulturista všech dob, který získal bezpočet cenných kovů, mezi nimiž jsou opakující se ocenění Mr. Universe a Mr. Olympia. Podle Guinnessovy knihy rekordů jde z pohledu muskulatury o nejdokonaleji vyvinutého muže.

Narodil se v roce 1947 v Rakousku a svoji kulturistickou kariéru v průběhu let přeformoval do té filmové a politické. V letech 2003 – 2011 byl guvernérem státu Kalifornie.

Franco Columbu

Kulturista pocházející se Sardinie, který se od boxu propracoval ke kulturistice, v níž získal ceny jak v  Mr. Olympia, tak v mnoha ostatních silových soutěžích. Charakteristická byla především jeho menší postava kolem 165 cm. I přesto si mezi konkurencí vysloužil přezdívku Sardinský Strongman, jež ho prezentovala do posledního písmene a svalu.

Sergio Oliva

Kubánský kulturista, který svět zaujal nejenom svým vypracovaným a objemným tělem, ale také tím, že byl jediný, kdo na soutěži Mr. Olympia porazil Arnolda Schwarzeneggera. Posilování se začal věnovat až po armádě. Zemřel v roce 2012 v Chicagu.

Flex Wheeler

Flex Wheeler se narodil v roce 1965 a od svých školních problémů se postupem času dostal k MMA a posilování. Na svém kontě má čtyři vítězství soutěže Arnold Classic a mimo jiné i účinkování v několika filmech. Pro Ronnieho Colemana to byl jeden z nejlepších soupeřů a Arnold Schwarzenegger jednoznačně vyzdvihával jeho genetický potenciál.

Dorian Yates

Zástupce novodobější kulturistiky, jež svou poslední soutěž na Mr. Olympia absolvoval v roce 1997. S jeho jménem se pojilo heslo „krev a kuráž“. Dnes jde o zkušeného veterána, který vlastnil fitness centrum, zaměřuje se na výrobu suplementů pro profesionální posilování a působí v celosvětově prestižním časopisu Muscle & Fitness.

Lee Haney

Legenda své doby i tím, že získal za svoji kariéru osm titulů Mr. Olympia. Lee se narodil v roce 1979 v Seattlu a již od 12 let se věnoval posilování. Svou první soutěž absolvoval o čtyři roky poté. Mistr svého řemesla, jež kladl poměrně velký důraz na odpovídající regeneraci svalstva při náročných trénincích.

Ronnie Coleman

Ronnie je osobnost sama o sobě, a to nejenom na poli kulturistiky. Narodil se v roce 1964 a je držitelem osmi titulů Mr. Olympia. Jeho tréninky byly založeny na velmi těžkých vahách spojených se základními cviky. Výsledkem toho byla muskulatura vysoká 180 cm o hmotnosti 140 – 150 Kg. Působil také jako policista nebo hráč amerického fotbalu.

 

Nutrend N1 PRE-WORKOUT 510 g lze pořídít v českých e-shopech za cenu od 538,- Kč (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Copyright GetBig.cz © 2015

PartneřiO webuKontakt