REGISTRACEPŘIHLÁŠENÍ

Jak vybrat BCAA? Vše co potřebuješ vědět o BCAA!

Jak vybrat BCAA? Vše co potřebuješ vědět o BCAA!

Vyberte si nejlepší BCAA


BCAA (branched chain amino acids) jsou aminokyseliny s rozvětveným řetězcem. Jeho hlavní zaměření je pomoc při budování svalů a tvoření síly. BCAA jsou vhodné pro každého, kdo denně pracuje v tělocvičně a chce si zachovat libovou svalovou hmotnost. Vzhledem k tomu, že rozvětvená aminokyselina je metabolizována ve svalech, může být BCCA použita pro vytváření nových proteinů nebo pro energii. Pravidelné používání BCAA jako doplňku stravy pomáhá poskytovat vašemu tělu životně důležité prvky pro budování svalů z vysoce kvalitního zdroje.

Funkce BCAA



  • Větší síla.

  • Budování svalstva.

  • Zdroj energie před/po cvičení.

  • Rychlejší regenerace svalů po cvičení.

  • Spalování tuků.


BCAA – esenciální aminokyseliny


BCAA patří mezi esenciální aminokyseliny, což znamená, že si je lidské tělo nedokáže vytvořit, proto je musí přijímat ve formě potravy nebo doplňků stravy. Obsahuje aminokyseliny L-leucin, L-isoleucin a L-valin. Tyto aminokyseliny jsou v BCAA obsaženy v různém poměru, proto se můžeme setkat s označením BCAA 2:1:1 nebo BCAA 4:1:1 (čísla znamenají poměr L-leucinu ku L-isoleucinu ku L-valinu).

Ideální poměr aminokyselin


Za ideální poměr aminokyselin se považuje 2:1:1. Nejkritičtější doba pro užívání BCAA je v období kolem tréninku (ať už před nebo po tréninku). Od BCAA očekáváte, že vám zajistí dostatek leucinu pro syntézu svalových bílkovin. Tato skutečnost vede mnoho lidí k předpokladu, že nejvyšší poměr je nejlepší. Avšak studie prokázaly, že BCAA v poměru 2:1:1 zvýšili proteinovou syntézu mnohem lépe než například samotný leucin.

Dalším důvodem pro použití doplňku BCAA 2:1:1 je zvýšení energie a snížení únavy. BCAA se používají přímo ve svalových vláknech jako zdroj paliva. To platí zejména při intenzívním cvičení. Četné studie naznačují, že doplňování BCAA před cvičením podporuje svalovou vytrvalost. Ještě důležitější je, že BCAA pomáhá snižovat únavu během tréninku. A to se děje díky obsaženému L-valinu. L-valin také pomáhá udržet soustředění.

Přirozený zdroj BCAA


BCAA jsou důležité pro budování svalstva, protože jsou ve velkém poměru v samotných svalech obsaženy. Jak už bylo řečeno, jedná se o esenciální aminokyseliny, proto je musíme do těla dostat prostřednictvím stravy nebo doplňků stravy. BCAA jsou přirozeně obsaženy v červeném mase a také mléčných výrobcích. Sportovci se ale často obrací právě na doplňky stravy, protože potřebují větší množství BCAA. Výhodou doplňků je oproti běžné stravě rychlé vstřebávání.

Dávkování


Ohledně dávkování vždy dbejte pokynů na obalu. Obecně lze ale doporučit, že BCAA by měli být dávkovány dvakrát denně – asi 30-60 minut před tréninkem a poté po tréninku. Množství BCAA se liší podle hmotnosti člověka, takže například 100 kilogramů vážící člověk by měl přijmout asi 6 g BCAA v jedné dávce. BCAA je k dostání ve formě prášku, tablet nebo také v tekuté formě. Prášek je nepohodlný na přípravu, pokud jste na cestách, navíc se může vysypat. Nejpohodlnější formou je BCAA ve formě tekutiny, jeho nevýhodou je ovšem vyšší cena.

Vedlejší účinky BCAA


Nebyly prokázány žádné vedlejší účinky BCAA v normálním zdravotním stavu. Těhotné a kojící ženy by se měli užívání BCAA vzdát, protože není dostatek studií, které by prokázaly bezpečnost užívání pro dítě. Ani před operací (cca 2 týdny před operací) byste neměli BCAA užívat, protože BCAA ovlivňuje hladinu cukru v krvi.

Vyberte si nejlepší BCAA


Jak už bylo řečeno, při výběru BCAA se řiďte hlavně poměrem jednotlivých aminokyselin. Pokud patříte mezi kulturisty, můžete si vybrat i poměr 4:1:1, pro ostatní sportovce se obecně doporučuje 2:1:1. Také se zaměřte na účinné látky obsažené v BCAA, kdy na stejné množství tohoto doplňku stravy můžete dostat v rámci dvou produktů menší množství účinných látek (a tím také snížené funkce BCAA).

Srovnání oblíbených BCAA


PROM-IN ESSENTIAL BCAA SYNERGY  Zakoupit za nejlevnější cenu


Poměr aminokyselin 2:1:1


Ve 100 g výrobku je obsaženo:


45 g BCAA,


22 g L-leucin,


11,6 g L-isoleucin,


11,4 g L-valin.


Tento druh BCAA se prodává ve formě prášku a v několika různých příchutích (meloun, malina, kola, pomeranč, višeň). Výrobek lze velice snadno smíchat s vodou, rozpustnost je tedy perfektní. Jako bonus obsahuje i glutamin, který je neesenciální aminokyselinou obsaženou ve svalech. Obsahuje optimální množství BCAA v jedné dávce.

Prom-in BCAA synergy 550 g lze pořídít v českých e-shopech za cenu od 549  Kč (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>





NANO BCAA – Czech Virus


Poměr aminokyselin 2:1:1


Ve 100 g výrobku je obsaženo:


82,5 g BCAA,


41 g L-leucin,


21 g L-isoleucin,


20,5 g L-valin.


Velmi dobře rozpustná BCAA ve formě prášku, která je tvořena velmi malými částečkami pro snadnější rozpouštění a následné vstřebávání v lidském těle. Prodává se ve třech příchutích: ananas, kyselé jablko a třešeň. Oproti předchozímu produktu neobsahuje glutamin, ale má zase vyšší množství účinných látek na stejné množství.


MY PROTEIN BCAA
Poměr aminokyselin 2:1:1


Ve 100 g výrobku je obsaženo:


80 g BCAA,


40 g L-leucin,


20 g L-isoleucin,


20 g L-valin.


Taktéž tento produkt se prodává ve formě prášku, jeho rozpustnost je ale v porovnání s předchozími nejhorší – určitě budete potřebovat shaker. Prodává se v několika příchutích, které pomáhají překrýt mírnou pachuť chemikálií. Tyto příchutě jsou: Berry Blast, Bitter Lemon, citrón a limetka, malina, modrá malina, pomeranč a vodní meloun. Ačkoli obsahuje téměř stejné množství účinných látek jako NANO BCAA, prodává se ve velmi nepraktickém balení – ve velkém sáčku, který si budete muset přesypat.

BCAA jako doplňky stravy


Na trhu je výrobků mnohem více, takže je opravdu z čeho vybírat. Zaměřte se na jednotlivé aspekty obsažené v tomto článku, jedině tak budete mít jistotu, že jste si vybrali ten pravý BCAA. Dostanete tak skutečně to, za co jste si zaplatili.

Copyright GetBig.cz © 2015

PartneřiO webuKontakt