REGISTRACEPŘIHLÁŠENÍ

Míchat proteiny v mléku znamená velké ztráty

Míchat proteiny v mléku znamená velké ztráty

Proteiny můžou být nabízeny v koncentrované formě, kterou postačí pouze zamíchat s určitou tekutinou a již můžete „suplementovat“ při cvičení i běžném životě. V jakých tekutinách se pak proteiny míchají? Na návodech bývá samozřejmě uvedena voda, ale velice často, v podstatě v drtivé většině, uvádí výrobci rovněž možnost zamíchat si protein do mléka. Je lepší voda nebo mléko?

Mléko a lepší chuť?


Mléko je uváděno především proto, že dle výrobců podpoří lepší chuť a chuťový prožitek, nicméně je to trochu jinak a dalo by se říct, že mléko může dosti znehodnotit protein. V proteinových koncentrátech se nalézají zejména bílkoviny, jinak řečeno proteiny, a ty jsou tráveny tělesnými enzymy, z nichž nejdůležitější je nepochybně pepsin.
A co je tak trochu zvláštní, pepsiny mají smysl pouze v kyselém prostředí, ve kterém se začnou aktivovat. A čím je takové prostředí kyselejší, tím je logicky také nižší pH. A už se plynule přesouváme k meritu věci. Mléko má velice malou kyselost, je zásadité, takže z tohoto pohledu není pro uvolnění pepsinů právě ideální, na druhou stranu může pomoci snížit překyselení žaludečních šťáv. Pakliže enzym pepsin neplní správně svou funkci, výsledkem je ve většině případů téměř nulový efekt vybraného proteinu.
Jinak a krátce řečeno: Mléko je pro míchání proteinů nevhodné i přes to, že je často přímo doporučováno výrobcem. Nedejte na návod a raději si zamíchejte vhodné bílkoviny v obyčejné a co nejkvalitnější pitné vodě.

Proč míchat ve vodě?


Míchání proteinů ve vodě je mnohem lepší, a to z více pohledů. Tak především si musíme uvědomit, že voda je hlavní součástí našeho těla, hovoříme až o 70 procentech, jedná se tedy o přirozenou tělesnou tekutinu. Smíchání proteinu s vodou tedy nemůže nijak ublížit, podpoříte tak uvolnění tolik důležitého pepsinu, ba co víc, získáte tu správnou kyselost a výsledný efekt budete pociťovat.
Skuteční odborníci doporučují jedině vodu k míchání bílkovinných přípravků, s mlékem budete ochuzeni o kvalitní trávení enzymů. Mléko je prospěšné a můžete s ním snížit kyselost žaludku, ovšem pro míchání proteinů je v podstatě zcela nevhodné.

Scitec 100% Whey Protein Professional 2350 g lze pořídít v českých e-shopech za cenu od 969Kč(Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>
 

Copyright GetBig.cz © 2015

PartneřiO webuKontakt