REGISTRACEPŘIHLÁŠENÍ

Dopřejte svým kloubům dostatečnou výživu

Dopřejte svým kloubům dostatečnou výživu

Kloub je nedílnou součástí stavby lidského těla. Jedna z oblastí, na níž je při posilování a jakémkoliv namáhavějším pohybu vyvíjen vysoký tlak, ať už jde o koleno, loket či rameno. Jednotlivé kosti na sebe samozřejmě přímo nenavazují, ale jsou spojeny skrze chrupavku. Ta má v kloubu velice důležitou roli.

Pakliže cvičíte v posilovně a zvedáte nadměrné váhy, máte vyšší hmotnost nebo výrazně namáháte tu či onu část těla, dochází k pozvolnému poškozování chrupavky. To se z počátku začne projevovat mírnými tlaky, později bolestmi, pícháním a ve finále vám to znemožní úplný pohyb či využití vlastní síly. Poškozené klouby to jednoduše neustojí.

Výsledkem těchto obtíží je mimochodem artróza v pokročilejším věku a jiné neduhy tohoto typu. A právě z tohoto důvodu byste neměli podceňovat dostatečnou výživu, respektive omezovat přísun zásadních látek potřebných pro zdravý a správně se regenerující kloub.

Látky podstatné pro kloubní aparát


V první řadě padne volba na kyselinu hyaluronovou. Jde o speciální polysacharid, jehož vliv na chrupavku je neoddiskutovatelný.
• Zpevňuje klouby
• Obnovuje strukturu chrupavky
• Zajišťuje patřičnou pružnost

Dále je to látka zvaná Chondroitin poskytující chrupavce náležitou ochranu a zvyšující odpovídající pohyblivost. Její užívání ve formě doplňku stravy by mělo mít dlouhodobější charakter. Při jejím aplikování jistě oceníte snižování bolestivosti kloubů. Ne nadarmo lze tuto složku označit za stavební kámen chrupavky.

Pakliže při posilování zvedáte vyšší váhy, zařaďte do svého jídelníčku také Glukosamin. Ten se podepíše na celkové regeneraci kloubu a udržování jeho ideálního stavu. Ve spojení s Chondroitinem zpevníte tyto partie těla a vyhnete se jakémukoliv trvalejšímu poškozování.

Zapomínat byste neměli ani na potřebnou dávku látek - kolagen a elastin, na jejichž tvorbu má zásadní vliv doplněk stravy Methylsulfonymethan. I zde docílíte vysoké pevnosti a vyvarujete se bolestivým zánětům.

Péče o klouby přírodní cestou


Vedle doplňků stravy lze kloubům potažmo chrupavkám dodávat dostatek síly a vitality za přispění běžných potravin, jež seženete v jakémkoliv obchodě. Na vitamíny a živiny bohatá papája je jasným důkazem. Vedle toho si dopřávejte také přírodní multivitamin ve formě šípku nebo draslík z banánů, v nichž je řada ostatních aminokyselin.

Nakonec je třeba zmínit i tu nejzákladnější složku, která kladně působí na dobrý stav kloubu. Je to pravidelný pitný režim v množství alespoň 2,5-3 litrů vody denně, v závislosti na vašem tréninku. Voda je totiž pro chrupavku stejně podstatná, jako složky uvedené výše.

Copyright GetBig.cz © 2015

PartneřiO webuKontakt