REGISTRACEPŘIHLÁŠENÍ

Proč je důležité ráno snídat?

Proč je důležité ráno snídat?

Ponaučení o tom, že bychom ráno neměli vynechávat snídani, vám dneska řekne snad každý. Proč tomu tak je a čím nám může kvalitní snídaně pomoci?

Bylo prokázáno, že osoby, které vynechávaly snídaně, vykazovaly mnohem vyšší hodnoty tělesného tuku. Každý člověk, který pravidelně snídá, je už od brzkých hodin zásoben dostatkem energie a živin a nemusí tak přes den chybějící energii dohánět. Průzkum navíc ukázal, že lidé, kteří snídani nevynechávají, se stravují celkově mnohem zdravěji než ostatní.

Snídající lidé jsou více naklonění k výběru lepších a kvalitních potravin, které zkonzumují během dne. Vynechání snídaně často svádí k přílišnému přejídání v odpoledních hodinách či ke konzumaci sladkostí. Chybějící energii totiž naše tělo touží rychle doplnit něčím sladkým.

Díky snídani bude vaše tělo s nejvyšší pravděpodobností přijímat za den mnohem více zinku, železa, vápníku a vlákniny než ostatní.

Lidé, kteří ráno snídají, se pravděpodobně nebudou vyhýbat pohybovým aktivitám a zároveň nebudou mít potřebu konzumovat alkohol či kouřit cigarety. Vědecké studie prokázaly velmi pozitivní souvislosti mezi snídáním a délkou života. Vhodná snídaně totiž snižuješ riziko kardiovaskulárních onemocnění, která mohou vést až k infarktu, diabetu nebo rakovině. Vydatná a správně zvolená snídaně jde navíc ruku v ruce s dobrou náladou.

Nejenže vám po vynechání snídaně může být od špatně od žaludku, ale zároveň vám bude po dlouhé noci chybět potřebné palivo. Snídaně nastartuje váš metabolismus, povzbudí mozkové buňky a připraví tělo na celodenní fungování. Lidé, kteří ráno snídají, s nejvyšší pravděpodobností nebudou nikdy trpět žádnou poruchou přijmu potravy.

Potomci rodičů, kteří ráno snídají, budou s jistou pravděpodobností v jejich stopách pokračovat, neboť je známo, že malé dítě se snaží napodobovat dospělé. Pokud se tedy správně stravují rodiče, učí k tomu i své děti.

Tip na snídani, pokud Vás už nebaví ovesné vločky nebo vajíčka. Vyzkoušejte třeba Extrifit Protein Break a k tomu proteinovou kávu.

Snídat má zkrátka prostě smysl. Pokud chcete být štíhlejší, svalnatější, méně hladoví a mnohem více spokojení, stačí se každé ráno vhodně nasnídat.

Copyright GetBig.cz © 2015

PartneřiO webuKontakt