REGISTRACEPŘIHLÁŠENÍ

Rychle zhubnout do plavek? Stejně je to už marný, zbytečně se trápíš.

Rychle zhubnout do plavek? Stejně je to už marný, zbytečně se trápíš.

Jestli dovolíš, začnu anekdotou a pak až přijde ten fitness duševní přesah.

Psal se červen, a jelikož bylo venku 158 stupňů, šli jsme se s kamarádem zchladit do bazénu. Že je kamarád narcis s fetišem na pekáče, vynechal snídani, samozřejmě nezapomněl zploštit bříško ranní stolicí a ještě určitě doma sedlehoval, dokud nevybrečel alespoň ekvivalent dvou utopených Jacků v Titaniku. Úplně první, co nás při vstupu na koupák praštilo do očí, byl otylý, do ruda spálený pán, co schvácen pivem na slunci vleže ukusoval párek s chlebem a zapíjel je hořčicí. Šlo krásně vidět, jak kamarádovi zvadl vítězoslavný úsměv a pomalu se mu začala vyfukovat křídla. Pointa je jasná - na koupáku stejně nikoho nezajímáš, všichni si buď hledí vlastních faldíků, nebo mají úplně na párku.

Předesílám, že jestli dlouhodobě cvičíš a chceš na léto zhubnout pár deka tuku, máš zelenou. Jestli ale patříš k drtivé většině otylé Czechie a máš pocit, že v květnu přestaneš jíst a v červnu už se objevíš na obale Muscle & Fitness, musím tě zklamat.

Proč mi vlastně vadí “hubnutí do plavek”? Jedná se o sezónní a často dost záchvatovitou činnost. Být zdravý a spokojený se svou tělesnou schránkou je nejen celoroční, ale hlavně celoživotní záležitost. Že se rozhodneš zatočit s vanou a mít plochý pupík jako Justin Bieber je super, gratuluju, jenom se to nesnaž stihnout za týden, ani za měsíc, ale udělej z toho pozvolnou a dlouhotrvající cestu.

Ber to tak, že co za pět let nabereš, za týden neshodíš. Věřím, že ať jsi kdekoliv, za rok práce, přemýšlení a užívání si sportu, zdraví a kvalitního jídla, můžeš být úplně jiný člověk. Takže jestli chceš zhubnout na léto do plavek, prosím do toho, jen to protáhni až na to příští.

Další point, který bych nechtěl přejít, je hubnutí, když není CO hubnout. Myslím tím ta děvčata, co jsou slaboučká a vyhublá, skoro nejí, ale stejně na nich visí madýlka. Právě tyhle holky často před létem zešílí a rozjedou třicetidenní očistu stylem dvě žvýkačky ke snídani a k večeři zbytky z rána, následované záchvatem a vybrakováním mekáče. Rozhodně není řešení jíst míň (jestli je to ještě možný) a dál se snažit shazovat (obzvlášť v momentě, kdy se tělo vzdá raději přirozené svaloviny, než posledních zásob tuku). Řešení je zvednout záď a začít zvedat váhy. Neboj se, že budeš vypadat jako kulturista, to se prostě nestane. Taky nemusíš mít strach, že jsou pro tebe činky moc těžké, vždycky se musí někde začít. Navíc holky, co zvedají a mají vydřepovaný zadek docela frčí. Určitě se do cvičení zamiluješ, budeš chtít zvedat víc, lépe a častěji. Taky tě zvedání vah konečně donutí POŘÁDNĚ jíst a začneš se cítit se dobře. Věř mi, viděl jsem to mockrát. A holce ještě cvičením s vahami ohryzek nevyrostl, slibuju. (teda aspoň ne moc veliký)

Takže jestli trpíš nadváhou, neforemností a nespokojeností s postavou, neřeš to před každým létem, ale před každým rohlíkem s nutelou. Výsledek zaručen.

Jsem Kuba a píšu facebookovou stránku Kuba Zvedá Železo, kde se můžeš těšit na více obsahu, tipy a poznatky ze světa železa. Pro více informací o koučinku navštiv www.kubazvedazelezo.net


Copyright GetBig.cz © 2015

PartneřiO webuKontakt