REGISTRACEPŘIHLÁŠENÍ

PROČ SUPLEMENTOVAT RYBÍ OLEJ PO KANYSTRECH

PROČ SUPLEMENTOVAT RYBÍ OLEJ PO KANYSTRECH

Pokud nevíš, jestli věřit nějakému novému zázračnému léku nebo suplementu, babička je tvoje jistota. Jestli říká, že je něco dobrý, tak je to dobrý. A rybí tuk je jedna z těch jistot, kterým ses prostě nevyhnul, ať ses cukal sebevíc.

PROČ BAŠTIT RYBÍ TUK?
Je dokázaný, že zlepšuje léčení a prevenci vlastně úplně všech nemocí. Takže imunita hadr. Taky zlepšuje činnost mozku, hojení, krevní obraz a dokáže léčit na buněčné úrovni. Navíc je protizánětlivý, čímž podporuje i zažívání a zdraví kloubů.

KOLIK HO CHCEŠ?
Podle mě je vhodné suplementovat 10-20ml rybího oleje denně. Zase podle babičky - ta ti nacpala přesně odměřenou polívkovou lžíci až do krku a tobě nezbylo než polknout a snažit se prarodičům nepoblít plastový prostírání. Jestli to chceš brát hodně vědecky, sleduj obsah kyselin EPA a DHA a řiď se jejich doporučenými dávkami (možno lehce přestřelit).

JAK VYBRAT?
U rybího oleje se určitě dá sáhnout vedle. Když vybíráš rybí olej, mysli na to, že hodně lehce oxiduje. Oxidace samozřejmě olej znehodnocuje a obrací jeho dobré vlastnosti na špatné. Pozná se to podle barvy, zápachu a chuti.

Chceš tedy flakón ideálně neprůhledný, ještě lépe zabalený v dalším obalu a skladovaný v chladu. Jestli se olej přes léto pekl pootevřený někde v lékárně ve výloze, klidně si na něm doma udělej hrancle, kvalitu už asi moc nezhoršíš. Rybí olej je totiž háklivý na světlo, teplo a vzduch. Proto ho nezapomeň po otevření hned narvat do dvířek od lednice, třeba vedle hořčice. Rybí olej by měl obsahovat vitamin E, který má antioxidační účinky a pomáhá mu zůstat déle čerstvý.

Lidi si často myslí, že dávky rybího tuku doženou fishburgerem z mekáče a rybími prsty dvakrát týdně. Tak tudy asi cesta nevede. Jedinou možností je lehce smahnutá nebo syrová ryba (třeba losos). Sice se plácneš přes kapsu, ale stojí to za to. Další alternativou je lněný olej, který je sice levnější, ale s oxidací se vypořádává o poznání hůř než olej rybí a navíc obsahuje jen kyselinu ALA, která je pro člověka využitelná asi tak z 10% (to není zle, jen je třeba zvýšit opatrnost při skladování a dávku)

Rybí olej nemá smrdět, nemá chutnat po rybě, nemá se po požití dvě hodiny vykrkávat. Jestli tyhle kritéria olej (nebo kapsle) nesplňuje, asi už je do nějaké míry zoxidovaný a jeho blahodárné účinky tedy můžou být tytam.

Zatím jsem narazil na jeden jediný olej, který by byl kompletně bez zápachu a bez potíží. Je od značky Viridian a je famózní. Voní po citrónech a rybinu z něj nevyčuchá ani protidrogovej kokršpaněl. Navíc garantuje technologii zpracování a kvalitu. (ne, Viridian mě nesponzoruje, ale za pár lahvinek toho rybího elixíru si necham vytetovat jejich logo na levou půlku)

Jsem Kuba a píšu facebookovou stránku Kuba Zvedá Železo, kde se můžeš těšit na více obsahu, tipy a poznatky ze světa železa. Pro více informací o koučinku navštiv www.kubazvedazelezo.net

Prom In Pure Omega 3 240 kapslí lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Copyright GetBig.cz © 2015

PartneřiO webuKontakt