REGISTRACEPŘIHLÁŠENÍ

Co je kreatin? V čem je tělu prospěšný?

Co je kreatin? V čem je tělu prospěšný?

Co kreatin vlastně je a kde ho v těle najdeme


Kreatin je přirozeně se vyskytující aminokyselina, která se v lidském těle tvoří z glycinu, argininu a metioninu. Není to testosteron a ani mu není svým složením podobný. Syntéza kreatinu z výše uvedených tří aminokyselin probíhá v játrech, slinivce břišní a ledvinách. Po svém vzniku je kreatin transportován do svalů, srdce, mozku a varlat, kde je využíván jako zdroj energie.

Proč je pro tělo důležitý:
- je to zdroj chemické energie pro svalovou kontrakci
- omezuje vznik kyseliny mléčné
- naplňuje svalové buňky svalovým glykogenem
- buduje svalovou hmotu
- zlepšuje metabolické procesy uvnitř svalové buňky
- společně s ATP tvoří energii ve svalech
- hydratuje svalové buňky

Nejlevnější creatin 


Co s tělem dělá:
Kreatin do jisté míry zvyšuje svalovou sílu, zejména při anaerobním (krátkodobém) sportovním výkonu. Dále zvyšuje svalovou hmotu, ale pouze tím, že zvyšuje zadržování vody ve svalstvu.

Kreatin je velice těžké dodávat z přirozené stravy, nalezneme ho v mase, ale je ho tam tak malé množství, že je téměř nemožné dodávat tělu dostatečnou dávku. Dále je důležité podotknout, aby kreatin správně fungoval a dodával tělu energii, je důležité mít ve stravě obsažen správný obsah sacharidů a tělu je dodávat průběžně. Kreatin se totiž nedokáže dostat do krevního řečiště, aniž by se navázal na glukózu. Kreatin monohydrát je jednou ze základních forem v jaké tělo můžeme přijmout. Další důležitou informací je, že pokud kreatin nedávkujete správně a dávky přesahujete, zatěžujete tím játra a ledviny.
Můj osobní názor na kreatin je spíše negativní, samozřejmě ... naberete na váze, zvýší Vám o trochu sílu, napomůže regeneraci ... ale také Vám zatíží organismus. Zkrátka neudělá nic jiného, než do těla natáhne vodu.

Autor článku: Jakub Procházka

Nutrend Creatine Monohydrate Creapure 500 g lze pořídít v českých e-shopech za cenu od 201,- (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>