REGISTRACEPŘIHLÁŠENÍ

BENČ A BOLEST RAMEN - ŠPATNÁ MOBILITA ZÁPĚSTÍ

BENČ A BOLEST RAMEN - ŠPATNÁ MOBILITA ZÁPĚSTÍ

Tenhle článek bude trochu nuda, takže se vůbec neostýchej mezi odstavci sjíždět Pavláska na youtubu. Jedná se ale o tématiku důležitou, tak to se mnou zkus nějak dokopat do konce.

Jestli tě z benče bolí ramena, děláš něco zle. To je jasná věc. Co ale děláš zle a jak si můžeš od bolesti ulevit, to často tak jasný není. Ve spoustě případů jsou na vině zápěstí (teda hlavně jsi na vině ty, že se o ně nestaráš).

PROČ ZROVNA ZÁPĚSTÍ?
Málokoho napadne, že můžou bolest ramen způsobit právě zápěstí. Jestli jsou tvá zápěstí slabá a nemobilní, je třeba s nimi zamávat (haha). Jestli se o ně nepostaráš, brzo to ucítíš v loktech a ramenech.
Zápěstí je místo kontaktu s činkou – začátek řetězce. Pokud tenhle první článek stojí za prd, chyba se ponese dál a trpět bude celé tělo. Zápěstí ve špatné pozici způsobí, že se do špatné pozice dostane i zbytek horní končetiny, na jednotlivé klouby jsou potom vyvíjeny síly směry, kterými na ně fakt nic vyvíjet nechceš.

A POMŮŽOU MI BANDÁŽE NA ZÁPĚSTÍ?
Ne.

JAK TEDA ZÁPĚSTÍ OŠÉFOVAT?
Především začni pracovat na jejich hybnosti. Pomůže ti tahle rutina:

Tyhle a další cviky dělám před každým tréninkem já i všichni moji svěřenci (a všichni mají zápěstí jak ze škatulky).
Pokud borcovi na videu nerozumíš:
1. Připravuj zápěstí na každý trénink. Předejdeš bolestem a zraněním.
2. Snaž se rozšiřovat mobilitu ve všech směrech. (ukazuje 0:20-0:32)
3. Počet opakování pro jednotlivý cvik je ideálně 10-15, můžeš se ale řídit podle pocitu.
4. Celá rutina zabere maximálně 3-5 minut a opravdu stojí to za to.

HELE, A FAKT TEDA NESTAČÍ PROSTĚ ZÁPĚSTÍ OMOTAT BANDÁŽEMA?
Ne.
Ok, tak já to rozvedu. Bandáže na zápěstí jsou obyčejná berlička. Něco ti v těle nefunguje a ty hned hledáš cestu okolo. Je to asi jako léčit demenci chytrým telefonem.
Bandáže sice zápěstí zpevní a můžou ulevit od okamžité bolesti, ale časem se vše bude zhoršovat. Jak mobilita, tak stabilita, která se díky umělé opoře přestane rozvíjet. Doporučoval bych je používat jen závodníkům v trojboji a to v době, kdy se blíží závodům. Bandáže totiž mají i funkci podpůrnou a zdravému zápěstí můžou bezpečně pomoci zvednout větší váhy.

Jestli ses s Pavláskem pořádně nasmál a se mnou něco dozvěděl, neostýchej se pokračovat na www.facebook.com/kubazvedazelezo nebo www.kubzvedazelezo.net

Czech Virus Beast Virus 395 g lze pořídít v českých e-shopech za cenu od 749 Kč (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>
 

Copyright GetBig.cz © 2015

PartneřiO webuKontakt